24 lipca 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

4 ciekawe fakty na temat Brazylii

W poniższym artykule przedstawimy cztery fakty o Brazylii! Sprawdź sam, czym ten egzotyczny kraj może jeszcze zaskoczyć!

Brazylia jest czołowym producentem kawy na świecie!

Jeśli jesteś fanem kawy, istnieje spore prawdopodobieństwo, że spróbowałeś już jej brazylijskiej odmiany. Kraj jest czołowym producentem tego napoju na świecie.

W Minas Gerais, które słynie również z mocnych ziaren kawy Arabica, produkuje się więcej kawy niż w jakimkolwiek innym brazylijskim stanie. Kilka z najpopularniejszych plantacji kawy w Brazylii oferuje nawet możliwość zwiedzania.

Największy karnawał na świecie odbywa się właśnie w Brazylii

2 miliony ludzi tłoczy się na ulicach Rio de Janeiro podczas karnawału w Rio, aby cieszyć się tańcem, muzyką i paradami niesamowitych kostiumów karnawałowych.

Brazylia jest domem dla ponad 60% lasów deszczowych Amazonii!

Chociaż Amazonka i towarzyszący jej las deszczowy występują w całej północnej Ameryce Południowej, dwie trzecie to Brazylia. Największym lasem deszczowym na świecie jest las deszczowy Amazonii. Sama rzeka jest drugą co do długości po Nilu pod względem objętości wody.

Szacuje się, że las deszczowy ma ponad 390 miliardów drzew, w tym 16 000 różnych rodzajów drzew. Ze względu na trudny teren nie wszyscy podróżnicy powinni eksplorować dżunglę. Aby podziwiać zróżnicowaną florę i zwierzęta pobliskiej dżungli, wiele osób wynajmuje przewodników i schodzi w dół rzeki.

W Brazylii istnieją 4 strefy czasowe

Brazylia ma cztery strefy czasowe. Jest to spowodowane szerokością geograficzną państwa. Skutkuje to tym, że w różnych częściach kraju występują znaczne różnice w czasie zachodu słońca.

Więcej o Brazylii i innych krajach Ameryki Łacińskiej przeczytasz w portalu www.buenos.pl.

 

Copyright © All rights reserved.