17 czerwca 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Cypr – nowy, tani i atrakcyjny kierunek wakacyjny!

Przepis na udany wypoczynek jest dość prosty! Ma być słonecznie, ciepło i w otoczeniu pięknych krajobrazów. Jeśli do tego dodamy nutkę egzotyki, czyli plaże, palmy i ciepłe morze, mamy iście rajskie warunki na urlop. Do popularnych i atrakcyjnych kierunków wakacyjnych zalicza się Grecję, Chorwację, Turcję, Egipt, Tunezję, czy Hiszpanię. To właśnie tam możemy liczyć na wszystko, co pozwoli cieszyć się błogim relaksem. W ostatnim czasie, jednak coraz większą popularnością wśród turystów cieszy się także Cypr. To Państwo wyspiarskie, leżące we wschodniej części Morza Śródziemnego.

Cypr – udany wybór na wakacyjny wypoczynek!

Malownicza wyspa, charakteryzuje się przyjaznym klimatem i wieloma atrakcjami. Ma klimat subtropikalny, co oznacza, że lato jest tam bardzo długie i pogodne, natomiast zima krótka, łagodna i deszczowa. Najcieplejsze miesiące to: czerwiec, lipiec i sierpień. Bardzo pogodnie jest już jednak od maja i to, aż do końca października. To wówczas najlepiej planować wycieczkę na Cypr. Na miejscu można spodziewać się wspaniałych widoków i ciekawych zabytków.

Nocujesz w apartamencie na wakacjach? Uważaj na oszustów w apartamentach – sprawdź więcej o oszustach apartamentowych w artykule na stronie www.niewierze.pl.

Wyspa jest bardzo różnorodna pod względem otaczającej przyrody. Oferuje zachwycające plażę oraz czyste i ciepłe wody Morza Śródziemnego. Do tego wspaniałe formacje skalne i punkty widokowe. Można na niej zwiedzić między innymi ciekawe kompleksy archeologiczne. Cypr, to też kraj niezwykle gościnny z doskonałą, śródziemnomorską kuchnią. Krótko ujmując wakacje na Cyprze z pewnością będą udane, a kierunek ten cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Na ten moment wciąż pozostaje dla nas atrakcyjny również cenowo. Zwłaszcza w porównaniu do innych, może nieco bardziej popularnych, europejskich kurortów. Ceny wycieczek na Cypr wahają się od 1400 zł za osobę. Do popularnych kurortów na wyspie zalicza się: Laranke, Ayia Nape, czy też Limasso.

Copyright © All rights reserved.