17 czerwca 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Dlaczego podróżować w jesień?

Jeśli nie udało Ci się wyjechać na wakacje w miesiącach letnich, nie martw się, bo podróżowanie jesienią też ma swój urok. Oto cztery powody, przez które tak sądzimy.

Brak nieznośnych upałów

Na szczęście temperatury w miesiącach jesiennych są łagodniejsze. O ile dla turystyki plażowej może to być wadą, o tyle dla turystyki przygodowej czy kulturowej jest to ogromna zaleta. Będziesz mógł dłużej spacerować i cieszyć się otoczeniem nowego miejsca. Będzie Ci wygodniej bez spoconych ubrań i będziesz musiał robić mniej postojów na odpoczynek. Pogoda wczesną jesienią jest odpowiednia do wędrówek po szlakach górskich, na których latem nie ma cienia, lub do odwiedzenia miejsc, które w innych porach roku są bardzo gorące lub bardzo zimne.

Kolory

Każda pora roku ma inny kolor. To właśnie jesienią jaskrawe kolory znikają na rzecz czerwieni i pomarańczy, które mienią się na drzewach liściastych. Ulice miast zalewa rzeka suchych liści, a w dolinach gór zaczyna się spektakl kolorów warty zobaczenia.

Cisza i spokój

Choć prawdą jest, że coraz więcej osób decyduje się na podróż jesienią, ponieważ ceny są niższe niż w szczycie sezonu, to nadal jest to dobry czas na podróż. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy lubią cieszyć się miejscami bez tłumów ludzi, to jest to sezon dla Ciebie. Łatwiej będzie znaleźć miejsce w restauracjach na obiad, nocleg w najlepszych hotelach, stolik w najmodniejszym barze…. Poza tym, prawdopodobnie będziecie musieli mniej stać w kolejkach do zabytków i nie będziecie musieli walczyć o znalezienie dobrego miejsca do położenia ręcznika na plaży.

Festiwale i targi

Jesień przynosi ze sobą niesamowite festiwale na całym świecie. Nie zapominajmy też o Halloween, które jest już obchodzone na całym świecie. Odbywa się również wiele festiwali winobrania, z pysznym jedzeniem i winem. Jeśli chcesz poczuć magiczną atmosferę, jarmarki bożonarodzeniowe w Europie zaczynają się już pod koniec listopada. Jeśli odwiedzisz je w pierwszych miesiącach, będą one znacznie mniej zatłoczone niż w grudniu.

Możesz spróbować sezonowej gastronomii

Jesień przynosi ze sobą pyszne, sezonowe produkty. Pomyśl o owocach i warzywach, takich jak jabłka, gruszki i dynie, oraz o najlepszych winach, jakie kiedykolwiek próbowałeś. Wiele miejsc oferuje zajęcia związane ze zbieraniem warzyw dla bardziej aktywnego doświadczenia podróży. Niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów na poznanie danego miejsca są jego typowe potrawy, które mówią nam więcej o historii i kulturze danego miejsca.

Czy te argumenty przekonały Cię do podróży w porze jesiennej? Kolejnym krokiem jest zrobienie listy niezbędnych rzeczy. Sprawdź, co zabrać ze sobą: https://fakty.elblag.pl/co-zabrac-ze-soba-na-jesienny-wyjazd/

 

Copyright © All rights reserved.