27 lutego 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Co warto zwiedzić w Medellin?

Odwiedź Comunę 13

Mimo że miasto miało skomplikowaną historię i było uwikłane w liczne problemy i konflikty, zdołało się ponownie podnieść i stać się nowym miastem. Jedną z głównych atrakcji miasta jest Comuna 13. Dzielnica ta znana jest jako „Kolebka Pablo Escobara”. Kilka lat temu to miejsce było jednym z epicentrów przemocy w mieście, gdzie ludzie żyli w niepewnych warunkach i w ciągłej przemocy. Był to jeden z ośrodków handlu narkotykami, zamieszkiwany przez dużą liczbę przestępców. Odbywały się tu duże krwawe akcje, które na zawsze pozostaną w pamięci miasta. Przykładami są operacja Mariscal i operacja Orion. Obecnie jest to miejsce pełne sztuki ulicznej. Poznaj pełną historię Comuna 13

Ciesz się naturalnym środowiskiem w Parku Arví

Park Arví jest zielonymi płucami miasta. W parku znajduje się wiele szlaków, po których można wędrować i podziwiać lasy oraz florę i faunę parku. Klimat ma tendencję do bycia wilgotnym i deszczowym ze średnią temperaturą 15ºC, dlatego warto zabrać ze sobą wygodne ubrania i coś ciepłego.

Poznaj i podziwiaj kolumbijską (i międzynarodową) sztukę w Museo de Antioquía

Muzeum Antioquia posiada dużą ilość sztuki kolumbijskiej, a także innej znanej na całym świecie. Posiada kilka sal wystawowych różnej sztuki współczesnej i jest bardzo ciekawym miejscem. Muzeum nie jest małe, więc liczcie się z tym, że możecie w nim spędzić około 2 godzin.

Plac Botero

Jedną z obowiązkowych rzeczy do zrobienia w Medellín jest wizyta na Plaza de Botero i sfotografowanie obszernych rzeźb Botero, które są rozrzucone po całym placu. W sumie znajdują się tam 23 rzeźby z brązu podarowane przez Fernando Botero. Znajdują się tu również dwa z najważniejszych budynków do zobaczenia w Medellín: Pałac Kultury Rafaela Uribe i Muzeum Antioquia.

San Javier Metrocable

Jeśli chcesz zobaczyć niektóre dzielnice Medellín z powietrza, możesz to zrobić z metra San Javier. Można zobaczyć Gminę 7 (Robledo) i Gminę 13 (San Havier). Dzięki temu metrowi i innym w mieście, tysiące mieszkańców poprawiło jakość swojego życia, ponieważ jest to jedyny dostępny środek transportu publicznego, który umożliwia dostęp do najwyższych partii tych obszarów pełnych wąskich uliczek i domów zbudowanych bez żadnego porządku. Należy pamiętać, że bilet na metro (2550 pesos) wystarcza na przejazd dowolnym metrem linowym.

Park Berrío

Berrío Park jest położony w samym centrum miasta. Można tu odwiedzić pierwszy kościół w Medellín, Basílica de la Candelaria, który pochodzi z 1659 roku, pomnik polityka Pedro Justo Berrío, rzeźbę La Gorda autorstwa Botero oraz rzeźbę El Desafío autorstwa Rodrigo Arenasa.

Copyright © All rights reserved.