18 maja 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Co koniecznie trzeba zobaczyć w Kambodży?

1. Siem Reap – najpopularniejsze miasto

Podróżując do Kambodży, najczęściej ląduje się w Siem Reap, niewielkim mieście na północnym zachodzie kraju, które mimo swojej wielkości cieszy się największą popularnością. To właśnie w Siem Reap znajdziecie jedne z obowiązkowych świątyń w Kambodży. Tak jest w przypadku kompleksu Angkor Wat, głównej atrakcji tej azjatyckiej destynacji, która co roku przyciąga tysiące turystów. Dowiedz się więcej o Angkor Wat.

Budowle, które można znaleźć w Angkor Wat są spektakularne i stanowią próbkę kultury kambodżańskiej, gdyż ich budowa sięga okresu między IX a XIII wiekiem. W rzeczywistości, region ten został uznany przez UNESCO w 1992 roku za Światowe Dziedzictwo.

2. Battamgang

Miasto Battamgang jest drugim co do wielkości miastem Kambodży i zafascynuje Cię swoją francuską architekturą kolonialną. Duża część uroku miasta tkwi w architekturze budynków, choć z biegiem lat ucierpiały konstrukcje z początku XX wieku. Wiele z budynków, które zobaczysz, służy zarówno jako domy, jak i miejsca pracy dla rodzin, które prowadzą działalność gospodarczą na parterze budynków.

Jedną z głównych atrakcji miasta Battamgang, jest bambusowy pociąg. Chociaż te tory są teraz opuszczone, została zbudowana mała replika dla turystów, aby pokazać im ciekawe pociągi bambusowe używane przez mieszkańców jako alternatywa dla powolnych środków transportu w okolicy.

3. Phnom Penh, stolica

Jeśli nie wiesz, co zobaczyć w Kambodży, wizyta w stolicy to świetny sposób na zapoznanie się z historią kraju. W latach 1975-1979 radykalna lewicowa partia polityczna rządząca krajem – znana jako Czerwoni Khmerzy – dokonała oszałamiającej liczby tortur i zabójstw: liczbę ofiar szacuje się na 1,5 do 3 milionów.

Na pamiątkę tego strasznego wydarzenia można dziś odwiedzić przede wszystkim więzienie Tuol Sleng, główne miejsce, w którym przetrzymywano kambodżańskich więźniów i gdzie dokonano tysięcy morderstw. Obecnie przekształcono je w muzeum, aby uczyć się na błędach przeszłości. Również na obrzeżach Phnom Penh znajduje się obóz zagłady Choeung Ek, gdzie dokonano ponad miliona morderstw.

4. Plaże

Plaże Kambodży to kolejna z jej głównych atrakcji turystycznych, gdyż nie mają one czego zazdrościć turkusowym wodom i białym piaskom Karaibów. Jednym z najlepszych miejsc do korzystania ze słońca i morza jest mała wyspa Koh Rong Samloen. Bez wątpienia jest to naturalny raj, w którym można spędzić kilka dni relaksując się lub korzystając z innych aktywności, takich jak zwiedzanie wyspy poprzez różne trasy, uprawianie sportów wodnych, takich jak kajakarstwo czy snorkeling lub uczestniczenie w słynnym „Full Moon Party”, czyli imprezach organizowanych przy każdej pełni księżyca.

Copyright © All rights reserved.