18 kwietnia 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Najlepsze kierunki podróży na 2021 rok

Wśród tak wielu odwołanych wycieczek w 2020 roku zastanawiamy się, jakie są najlepsze destynacje na podróż w 2021 roku? Oto zestawienie najlepszych kierunków na rok 2021.

Kair, Egipt

Egipt był jedną z pierwszych destynacji na świecie, która otworzyła się ponownie na światową turystykę w 2020 roku, a w 2021 roku ma zostać otwarte Wielkie Muzeum Egipskie. Muzeum, w którym zgromadzonych zostanie 25 000 dzieł nigdy wcześniej nie wystawianych na widok publiczny. Muzeum będzie znajdowało się 2 kilometry od piramid, więc lokalizacja będzie idealna dla podróżników. Obecnie możliwe jest podróżowanie do Kairu w celach turystycznych. Podróżni muszą udowodnić negatywny wynik testu PCR wydany w ciągu 72 godzin przed przyjazdem do Egiptu.

Dubaj

Rok 2020 nie był tym, którego oczekiwano na świecie, podobnie jak Dubaj. A to dlatego, że najsłynniejszy emirat planował Expo Dubai 2020, które musiało zostać przesunięte na 1 października 2021 roku. Jednak 438 hektarów, na których odbędzie się impreza, jest już gotowych, bo wszystko miało się rozpocząć w 2020 roku.

Japonia

Luty 2021 roku to miesiąc wybrany na otwarcie parku tematycznego Mario Bros w Universal Studios Japan. Będzie to spełnienie marzeń niejednego fana, ponieważ będzie można wejść w interakcję tak, jakby było się częścią gry wideo. Universal Studios Japan zostało zainaugurowane w 2001 roku i od pierwszego roku działalności przekroczyło liczbę spodziewanych odwiedzających o 11 milionów osób. Jest to rekord dla każdego parku rozrywki na świecie. Universal Studios Japan znajduje się w Osace, godzinę drogi od centrum miasta. Można tam dojechać metrem, korzystając z linii Sakurajima. Stamtąd już tylko kilka kroków dzieli Was od kasy biletowej i wejścia do parku.

Oczywiście nie możemy zapomnieć o Igrzyskach Olimpijskich, które odbędą się w lipcu 2021 roku. I choć nie sprecyzowano, czy będą otwarte dla fanów na trybunach i na jakich warunkach, to jest to wydarzenie, które czyni Japonię szczególnie atrakcyjną w 2021 roku.

Meksyk

Meksyk zdecydował się nie zamykać swoich granic dla podróżnych w 2020 roku i oczekuje się, że utrzyma ten trend w 2021 roku. Dlatego też podróżowanie po Meksyku staje się realną opcją dla turystów z całego świata, którzy szukają plaż, magicznych miast i miasteczek. Obecnie możliwe jest podróżowanie do Meksyku bez większych wymagań. Kraj ten nie wymaga PCR.

Istambuł, Turcja

Jednym z krajów, które jako pierwsze otworzyły się na turystykę była Turcja i bez wątpienia Stambuł jest miastem, które trzeba odwiedzić raz w życiu. Może być alternatywą w 2021 roku, biorąc pod uwagę jego charakterystykę i to, że od kilku miesięcy obsługuje loty międzynarodowe.

Copyright © All rights reserved.