17 czerwca 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Co warto zobaczyć w Peru?

Peru położone jest w zachodniej części Ameryki Południowej. Jest to kraj znany na całym świecie ze swojego bogactwa naturalnego. Do tego trzeba dodać, że od czasów inkaskich korzeni, aż do dziś, mieszają się tu różne rasy. Dlatego też Peru jest krajem niezwykle zróżnicowanym, a jego główną atrakcją jest bogactwo naturalne (doliny, rzeki, płaskowyże, dżungla i wiele innych).

Oto, czego nie można przegapić w Peru:

Machu Picchu

Miejsce, którego nie trzeba przedstawiać. Jest to jeden z nowych cudów świata od 2007 roku. Jego doskonała lokalizacja, na wysokości 2,430 metrów nad poziomem morza, oferuje możliwość podziwiania nieporównywalnego krajobrazu, a także zestawu ruin, które składają się na to wspaniałe dzieło architektury, które codziennie przyciąga znaczną ilość turystów.

Lima

Stolicą kraju jest Lima. Położona jest na środkowym wybrzeżu Peru, nad brzegiem Oceanu Spokojnego. Francisco Pizarro założył je w 1535 roku, więc jego starożytne budynki w stylu barokowym, neoklasycznym i renesansowym, kontrastują z nowoczesnością dnia dzisiejszego. W 1991 roku jej centrum historyczne zostało uznane przez UNESCO za Światowe Dziedzictwo, między innymi ze względu na 608 konstrukcji, które pochodzą z czasów kolonialnych, jak również niekwestionowaną wartość historyczną i kulturową budynków, w których można naliczyć ponad 1600 balkonów, które nadają miastu charakterystyczny charakter.

Cusco

Miasto Cusco słynie z tego, że jest punktem wyjściowym do odwiedzenia Machu Picchu, ale samo w sobie ma ważną spuściznę kulturową, architektoniczną, artystyczną i historyczną. Była to ważna stolica imperium Inków i zajmowała ważne miejsce w czasach wicekrólestwa. Obecnie jest stolicą departamentu Cusco i należy do prowincji i dystryktu o tej samej nazwie. Jest to jedno z najbardziej turystycznych miast, a także jedno z najbardziej zaludnionych w kraju. Bardzo łatwo jest się tam dostać, ponieważ znajduje się tam jedno z głównych lotnisk w kraju: Międzynarodowy Port Lotniczy Alejandro Velasco Astete, położony około 15 minut jazdy samochodem od centrum miasta.

Święta Dolina Inków

Jest to grupa tubylczych wiosek, dolin i stanowisk archeologicznych położonych w peruwiańskich Andach. Do najbardziej turystycznych punktów należą Chinchero (słynące z tkaczy), rękodzieło i ruiny Pisac, Ollantaytambo, Maras i Moray.

Strefa archeologiczna Chan Chan

Grupa 9 murowanych miast, niezależnych od siebie, które swój okres świetności osiągnęły w XV wieku. W 1986 roku obszar ten został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Park Narodowy Manu

Został on utworzony w 1973 roku, znajduje się w południowo-wschodniej części Peru (w dżungli Cuzco i Madre de Dios). Park ten jest ważny zarówno ze względu na swoją bioróżnorodność, jak i na to, że mieści się w nim prestiżowe centrum badań nad Amazonią, a także jest miejscem niezliczonych stanowisk archeologicznych, które stanowią część jego dziedzictwa kulturowego. W 1987 roku został uznany za obiekt światowego dziedzictwa.

Copyright © All rights reserved.