24 lipca 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Kreta i jej kurorty: Rethymnon

Retymnon to jedna z najważniejszych miejscowości turystycznych, jakimi może się pochwalić Kreta. Kurortem tym już dawno zainteresowały się biura podróży, których specjalizacją są wczasy w Grecji. Na czym polega fenomen tego miejsca? Dla kogo wypoczynek na jego terenie będzie doskonałą propozycją?

Co warto zobaczyć w Peru?

Rethymnon to trzecie pod względem wielkości miasto na wyspie oraz ośrodek turystyczny, który zdobył uznanie w świecie turystów. Wielkim walorem tego kurortu są piękne plaże, dzięki którym miłośnicy morskich kąpieli mogą cieszyć się beztroskim wypoczynkiem nad wodą. Nie brak tu również atrakcji dla tych turystów, którzy urlop na Krecie chcą przeznaczyć na poszerzanie swej wiedzy z zakresu historii. Rethymnon to przecież miasto, które może się pochwalić wieloma cennymi zabytkami. Zachwyca tutejsza forteca wenecka, która pochodzi z XVI stulecia, intryguje też katedra św. Mikołaja. Rezydencja gubernatora weneckiego, siedziba rady miejskiej oraz meczet Neratze to kolejne atrakcje, którym w trakcie zwiedzania Rethumnon warto się uważniej przyjrzeć. Ciekawym punktem w programie wycieczki po tym mieście stanie się też wizyta w Muzeum Historii i Sztuki Ludowej, w którym można zobaczyć wiele cennych eksponatów. Drugą placówką, do której warto zajrzeć podczas pobytu w tym mieście, jest Muzeum Archeologiczne, znane z ciekawej kolekcji ceramiki oraz minojskich naczyń.

Rethymnon to jedno z ciekawszych miast, jakimi może się pochwalić Kreta. Piękne plaże, dobre zagospodarowanie oraz pełna zabytków okolica to czynniki, dzięki którym turystyka od lat cieszy się tu popularnością. Wczasy last minute w tej części Grecji mogą się dla wielu z nas okazać idealną propozycją spędzenia wolnego czasu w przyjemny i pouczający zarazem sposób.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.