18 kwietnia 2024

PKS-Travel.pl

Podróże dookoła świata

Słowackie atrakcje – Devinska Kobyla

Tereny Wielkich Moraw są obszarem bardzo ważnym dla wszystkich miłośników Słowacji. Tu na gości czekają i cenne pamiątki z dawnych czasów, i atrakcje, które zachwycą każdego miłośnika przyrody. Gdzie warto się wybrać?
Jednym z ciekawszych miejsc, którym w czasie wycieczki po okolicach Bratysławy warto poświęcić swój czas, jest rezerwat krajobrazowy Devinska Kobyla. To obszar, który nie od dziś cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród turystów odwiedzających Słowację. Na czym polega fenomen tego miejsca? Wspaniałe widoki i możliwość spędzania czasu w aktywny sposób to bez wątpienia ważne czynniki, dzięki którym turystyka w tym miejscu ma się coraz lepiej. Rezerwat ten jest jednocześnie jedną z najciekawszych i najpiękniejszych części Małych Karpat, której z pewnością warto poświęcić swój czas.

Co warto wiedzieć przed podróżą do Istambułu?

Dla wielu piechurów ważnym celem pieszej wycieczki jest szczyt Kobyly, liczący sobie 514 m. n. p.m., ceniony jako doskonały punkt widokowy. Z tego szczytu można też podziwiać pobliską Bratysławę oraz Dewin – dawną stolice państwa wielkomorawskiego. Inną ciekawostką, z jaką mogą się tu spotkać turyści, jest Sandberg. Jest to największa jaskinia piaskowa, jaką może się pochwalić Słowacja. Utworzona w piaskowych osadach, zachwyca nie tylko rozmiarami, ale i swą formą.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Copyright © All rights reserved.